Հայտնվում են մարդիկ, ովքեր մեծահոգություն են դրսևորում գերիների նկատմամբ՝ ասելով, որ պետք է վերադառնան, բայց դատվեն ՀՀ-ում․ Առաքելյան
11/03/2025 11:01
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանը գրել է. «Ու հայտնվում են մարդիկ, այդ թվում՝ քաղաքական դաշտից, ովքեր մեծահոգություն են դրսևորում գերիների նկատմամբ՝ ասելով, որ գերիները պետք է վերադառնան, բայց դատվեն Հայաստանում։
Ու ո՞վ պետք ա դատվի ու ինչի՞ համար։ Բա գնացեք դատախազություն ցուցմունք տվեք, ո՞ւմ եք սպասում։ Թե՞ որոշել եք Ալիևի նման քաղաքական դատավարություն անել»։

Появляются люди, которые проявляют великодушие к пленным, говоря, что они должны вернуться, но их будут судить в Армении — Аракелян
11/03/2025 11:31
Соучредитель партии «Страна для жизни» Месроп Аракелян написал: «И появляются люди, в том числе из политического поля, которые проявляют великодушие к пленным, говоря, что пленные должны вернуться, но предстать перед судом в Армении.
А кого и за что судить? Идите в прокуратуру и дайте показания, кого вы ждете? Или вы решили провести политический судебный процесс, по примеру Алиева?»