ՀՀ-ի սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման հեռանկարները հարցված քաղաքացիների 28%-ը ՌԴ-ի հետ է տեսնում, 26%-ը՝ ԵՄ-ի
12/03/2025 13:23
«Ո՞ր աշխարհաքաղաքական կենտրոնի հետ եք տեսնում Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման հեռանկարները»՝ Գելափի հարցմանը քաղաքացիների 27.8%-ը պատասխանել է՝ Ռուսաստանի հետ։
«GALLUP International Association»-ի տնօրեն Արամ Նավասարդյանը ներկայացնելով հարցման արդյունքները՝ նշեց, որ հարցին ի պատասխան 25.8%-ը նշել է՝ ԵՄ-ի հետ։
15.5%-ը ԱՄՆ-ի հետ է տեսնում ՀՀ-ի սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման հեռանկարները, իսկ 13.3%-ը՝ Իրանի հետ։

28% опрошенных граждан видят перспективы решения социально-экономических проблем Республики Армения с Российской Федерацией, 26% - с ЕС
12/03/2025 13:52
"С каким геополитическим центром вы видите перспективы решения социально-экономических проблем Армении?", - в опросе Gallup 27,8% граждан ответили «с Россией».
Руководитель армянского представительства "GALLUP International Association" Арам Навасардян, представляя результаты опроса, отметил, что в ответ на вопрос 25,8% указали «с ЕС».
15,5% видят перспективы решения социально-экономических проблем Армении с США, а 13,3% - с Ираном.