Որևէ ոստիկան չի հարցաքննվել.  շարունակում ենք Տիգրանի կողքին լինել նաև այսօր. Փաստաբան
Դատավարական ճանապարհով Տիգրան Ուլուբաբյանի գործով արդարության հասնել հնարավոր չէ. գրել է փաստաբան Ռոման Երիցյանը:
«Որևէ ոստիկանի լիազորություններ չեն կասեցվել։ Նրանք շարունակում են պաշտոնավարել և, ըստ իս՝ ակտիվորեն խոչընդոտել քննությանը՝ խոշտանգման ու մարդուն ազատությունից ապօրինի զրկելու հետքերը թաքցնելու եղանակով։
Որևէ ոստիկանի նկատմամբ փորձաքննություն չի նշանակվել՝ պարզելու համար, թե արդյո՞ք նրանց վրա առկա է Տիգրանին խոշտանգման ենթարկելու հետքեր (ձեռքերի վնասվածքներ և այլն): Որևէ ոստիկան չի հարցաքննվել:
Որևէ փաստաթուղթ կամ նյութ չի առգրավվել (տեսագրության կրիչներ, 7 ժամ ոստիկանությունում պահելու վերաբերյալ փաստաթղթեր):
Տիգրանի առողջությանը պատճառված վնասի աստիճանը չի պարզվել։ Նշանակվել և կատարվել է փորձաքննություն, սակայն տվյալները դեռ հայտնի չեն:
Դեպքին ականատես կամ դրա վերաբերյալ տեղեկություն ունեցող քաղաքացիները ևս չեն հարցաքննվել։ Հարցաքննվել է միայն Տիգրանը, այն էլ ոչ թե խոշտանգումների, այլ Լոռու մարզային վարչության քննիչի մոտ:
Տիգրանի հագուստը, որի վրա ակնհայտորեն առկա են բռնության հետքեր, չի առգրավվել և չի փորձաքննվել:
Քրեական վարույթը նախաձեռնվել է բավականին ուշացումով, իսկ պատշաճ նախաքննական մարմնին էլ փոխանցվել երեկ՝ կեսօրից հետո:
Եվ ամենակարևորը՝ մինչև հիմա չի պարզվել վերջինիս խոշտանգման ենթարկած ոստիկաններից որևէ մեկի ինքնությունը (երկուսի ինքնությունը պարզել ենք մենք, սակայն քննիչը դրա վերաբերյալ տվյալները մեզնից դեռ չի ընդունել)։
Վերոգրյալի համատեքստում շարունակում ենք լինել Տիգրանի կողքին նաև այսօր՝ սկսած ժամը 17։00-ից՝ Երևան քաղաքի Մամիկոնյանց 46/5 հասցեում»,-գրել է նա:

Адвокат сообщил, что в Ванадзорском отделе полиции по делу об избиении полицейскими арцахца Тиграна Улубабяна не был допрошен ни один полицейский
20/03/2025 17:04
По делу Тиграна Улубабяна невозможно добиться справедливого судебного разбирательства, написал адвокат Роман Ерицян.
Полномочия ни одного полицейского не приостановлены. Они продолжают занимать должности и, по моему, активно препятствуют расследованию дела, скрывая следы пыток и незаконного лишения человека свободы.
Ни одному полицейскому не была назначена экспертиза с целью выяснить, есть ли на них следы пыток, которым они подвергли Тиграна.
Никаких документов и материалов изъято не было (видеозаписи, документы о содержании его под стражей в течение 7 часов).
Степень тяжести причиненного вреда здоровью Тиграна, не установлена. Назначена и проведена экспертиза, но данные еще не известны.
Граждане, ставшие свидетелями инцидента или располагавшие информацией о нем, также не были допрошены. Допрашивался только Тигран, но не по поводу пыток, а у следователя Лорийского областного управления.
Одежда Тиграна, на которой имеются явные следы насилия, не была конфискована и экспертиза не проводилась.
Уголовное дело было возбуждено со значительной задержкой, и лишь вчера днем ​​было передано в соответствующий орган предварительного следствия.
И самое главное, личности ни одного из полицейских, пытавших последнего, до сих пор не раскрыты (личности двоих мы установили сами, но информацию от нас следователь пока не принял).
В контексте вышеупомянутого, мы продолжаем находиться рядом с Тиграном и сегодня, начиная с 17:00 по адресу: ул. Мамиконянц 46/5, г. Ереван», - написал он.