Իշխանությունը ՀՀ-ի շղթայական պարտությունները, Արցախի հանձնումը, նվաճում է համարում․ Աբրահամյան
Երբ իշխանության գլխին գտնվող անձը հայտարարում է, որ վերջին 7 տարում՝ իր պաշտոնավարման օրոք, որևէ բան չի զիջել, որ ՀՀ-ն ավել անկախ ու ինքնիշխան է դարձել, միայն առաջին հայացքից է թվում, որ գործ ունենք տիեզերական մասշտաբի սուտասանի հետ: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Սա ևս մեկ հաստատումն է այն բանի, որ սրանց իշխանությունը Հայաստանի շղթայական պարտությունները, Արցախի հանձնումը, ՀՀ տարածքային կորուստները, ռազմավարական դիրքերի հանձնումն ու բոլոր ճակատներում տապալումներն իրենց կյանքի և իշխանության նվաճումն է համարում:
Հայաստանը, Արցախն ու հայ ժողովուրդը դավաճանության հետևանքով են այս ողբերգական կետին հասել ու դրա պատասխանատուներն իրենց հանրային խոսքով հաստատում և պարբերաբար ինքնախոստովանական ցուցմունքներ են հնչեցնում»,-գրել է նա։

Серию поражений Армении, сдачу Арцаха власти считают победой — Абрамян
Когда человек во главе правительства заявляет, что за последние 7 лет, за время его пребывания в должности, он ничего не уступил, что Республика Армения стала более независимой и суверенной, только на первый взгляд кажется, что мы имеем дело с лжецом космического масштаба, об этом на своей странице в Facebook написал секретарь фракции НС "Честь имею" Тигран Абрамян.
"Это еще одно подтверждение того, что их власть рассматривает цепочку поражений Армении, сдачу Арцаха, территориальные потери Армении, сдачу стратегических позиций и поражения на всех фронтах как достижение их жизни и власти.
Армения, Арцах и армянский народ дошли до этой трагической точки в результате предательства, и ответственные за это подтверждают это своими публичными выступлениями и регулярно дают самопризнательные показания", - написал он.