Հայաստանի հավաքականում բարոյահոգեբանական մթնոլորտը շատ վատ վիճակում է. թիմում լավ ֆուտբոլիստներ կան, բայց չկա Հենրիխ Մխիթարյանը, ով ունի առաջնորդի հատկություններ. Արթուր Վանեցյան
Նիկոլ Փաշինյանն անվերջ պարտությունների սիմվոլ է, քանի դեռ կա Նիկոլ Փաշինյանը, Հայաստանը որևէ հաջողություն որևէ տեղ չի ունենալու, 24News-ի «Հետագիծ Նարեկ Գալստյանի հետ» հաղորդման ժամանակ ասել է «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը` խոսելով Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի վերջին խայտառակ պարտություններից։
«Մեղավորներից մեկն ինքն է, ֆեդերացիայում ստեղծվել է մի իրավիճակ, որը չի արտացոլում իրական պատկերը, թե ինչ են ուզում ֆուտբոլիստներն ու ֆուտբոլասերները։ Մենք տեսնում ենք, որ ֆան ակումբներն ու ֆուտբոլով հետաքրքրված մարդիկ պահանջում են ֆեդերացիայի նախագահի հրաժարականը, զրո արձագանք»,- նշել է Վանեցյանը։
Նա հիշեցրել է, թե ինչ պայմաններում տեղի ունեցավ իր հրաժարականը, երբ ինքն էր ՀՖՖ նախագահը։
«Երբ քաղաքականությունը խառնվեց ֆուտբոլին, որպեսզի ես ֆուտբոլին չվնասեմ, որոշում կայացրեցի ու ինքնակամ հեռացա ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնից, ՀՖՖ նախագահին հեռացնելու տարբերակ իշխանությունները չունեին, նրանք պետք է վնաս տային ֆուտբոլին, որն իմ համար անընդունելի էր»,- նշել է Վանեցյանը։
Նա նշել է, որ Հայաստանի հավաքականում բարոյահոգեբանական մթնոլորտը շատ վատ վիճակում է։
«Թիմում լավ ֆուտբոլիստներ կան, բայց չկա Հենրիխ Մխիթարյանը, ով, բացի նրանից, որ շատ բարձրակարգ ֆուտբոլիստ է, նաև ունի առաջնորդի հատկություններ, անվերապահ հեղինակություն»,- ասել է ՀՖՖ նախկին նախագահը։

Морально-психологическая атмосфера в сборной Армении находится в очень плохом состоянии: в команде есть хорошие футболисты, но нет Генриха Мхитаряна, обладающего качествами лидера — Артур Ванецян
Никол Пашинян – символ бесконечных поражений, пока есть Никол Пашинян, Армения нигде не добьется успеха, говоря о недавних позорных поражениях сборной Армении по футболу, об этом в эфире программы «Траектория с Нареком Галстяном» на 24News заявил председатель партии "Отечество" ("Айреник"), бывший директор СНБ Артур Ванецян.
«Один из виновников — он сам, в федерации сложилась ситуация, которая не отражает реальную картину того, чего хотят футболисты и футбольные болельщики. Мы видим, что фан-клубы и люди, интересующиеся футболом, требуют отставки президента федерации, ноль реакции», - сказал Ванцян.
Он напомнил, при каких обстоятельствах произошла его отставка, когда он был президентом ФФА.
"Когда политика вмешалась в футбол, чтобы я не навредил футболу, я принял решение и добровольно ушел с поста президента федерации футбола. У властей не было возможности отстранить президента ФФА, они должны были нанести вред футболу, что для меня было неприемлемо", - сказал Ванецян.
Он отметил, что морально-психологическая атмосфера в сборной Армении находится в очень плохом состоянии.
"В команде есть хорошие футболисты, но нет Генриха Мхитаряна, который помимо того, что является высококлассным футболистом, обладает еще и лидерскими качествами и безоговорочным авторитетом", - заявил бывший президент ФФА.