Ադրբեջանը շարունակում է անկանոն կրակահերթերը, ՊՆ-ին էլ մեղադրում է ԱԹՍ-ների ակտիվության հարցում
Ադրբեջանը գիշերային ժամերին շարունակում է անկանոն կրակահերթերով խախտել հրադադարի ռեժիմը, հայտնում է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Երեկվանից իր խախտումները հայկական կողմի վրա բարդելուց բացի, Ադրբեջանը նաև ՊՆ-ին մեղադրում է ԱԹՍ-ների ակտիվության հարցում:
Կոնկրետ առաջնագծի տեսանելի հատվածում ադրբեջանական շարժեր, ակտիվություն առանձնապես չկա, իսկ թե ինչ է կատարվում խորքում՝ դժվար է ասել:
Ամեն դեպքում Ադրբեջանի համակարգված գործողություններն առաջնագծում ոչ մեծ ինտենսիվությամբ շարունակվում են», - արձանագրում է նա:

Азербайджан продолжает нерегулярную стрельбу и обвиняет Минобороны в вопросе активности БПЛА
Азербайджан продолжает нарушать режим прекращения огня нерегулярной стрельбой в ночное время, сообщает депутат Тигран Абрамян.
"Помимо того, что со вчерашнего дня Азербайджан возлагает вину за свои нарушения [режима прекращения огня] на армянскую сторону, Азербайджан также обвиняет Министерство обороны в вопросе активности БПЛА.
На видимой части линии фронта особых движений и активности азербайджанцев нет, а что происходит в глубине, сказать сложно.
В любом случае, скоординированные действия Азербайджана на линии фронта продолжаются с низкой интенсивностью", - констатирует он.