Հանդիպելու ենք փոխվարչապետին․ կառավարության առջև ինքնաբուխ հավաք կլինի. Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդ
03/04/2025 12:05
Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհուրդը հայտարարություն է տարածել․
«ՀՀ կառավարությունից հրավիրել են Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի ներկայացուցիչներին՝ այսօր հանդիպելու փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի հետ և քննարկելու մեր պահանջները:
Դրա առթիվ՝ ժամը 17:00-ին տեղի է ունենալու ինքնաբուխ հավաք կառավարության առջև՝ հանրայնորեն վերահաստատելու մեր պահանջները: Հանդիպման ավարտից հետո Խորհրդի ներկայացուցիչները դուրս կգան և կիրազեկեն հավաքի մասնակիցներին բանակցությունների արդյունքների վերաբերյալ:

Мы встретимся с вице-премьером: перед правительством пройдет стихийный митинг — Совет защиты прав арцахцев
03/04/2025 12:31
Совет защиты прав арцахцев распространил заявление:
«Правительство Республики Армения пригласило представителей Совета защиты прав арцахцев встретиться сегодня с вице-премьером Тиграном Хачатряном и обсудить наши требования.
В связи с этим перед зданием правительства в 17:00 пройдет стихийный митинг, на котором мы публично подтвердим наши требования. После встречи представители Совета выйдут и проинформируют участников собрания о результатах переговоров.
Поэтому мы призываем всех принять участие в собрании в 17:00 перед зданием правительства».