Բաքվի դատարանում այսօր հարցաքննվել է Դավիթ Բաբայանը. հայտարարել է՝ դեմ է եղել Ադրբեջանի հետ ինտեգրմանը
07/04/2025 15:56
Բաքվի զինվորական դատարանում այսօր շարունակվել է Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարների գործով շինծու դատավարությունը։
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների՝ այսօրվա նիստում հարցաքննվել է Արցախի ԱԳ նախկին նախարար Դավիթ Բաբայանը, ով հայտարարել է, որ դեմ է եղել արցախահայերի՝ Ադրբեջանի հետ ինտեգրմանը։
Բաբայանը նաև նշել է, որ ինտեգրմանը դեմ են արտահայտվել նաև Արցախի նախկին նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, և այլ պաշտոնյաներ։
«Ոչ մի պաշտոնյա չի տեսել նման ինտեգրման հեռանկարը»,- ասել է Բաբայանը։

Давид Бабаян сегодня был допрошен в бакинском суде: заявил, что он выступал против интеграции в Азербайджан
07/04/2025 16:50
Сфабрикованный судебный процесс по делу военно-политического руководства Арцаха продолжился сегодня в Бакинском военном суде.
По сообщению азербайджанских СМИ, на сегодняшнем заседании был допрошен бывший министр иностранных дел Арцаха Давид Бабаян, который заявил, что выступал против интеграции арцахских армян в Азербайджан.
Бабаян также отметил, что президент Арцаха Араик Арутюнян, бывший госминистр Рубен Варданян и другие должностные лица также выступали против интеграции.
«Ни одно должностное лицо не видело перспективы такой интеграции», - заявил он.