Բոլորը ծաղիկներ են ուղարկում, նվիրում, բայց ես իմ ծաղիկն եմ ուզում, ես իմ տղային եմ ուզում, մեզ ուրիշի ծաղիկը պետք չէ. անհետ կորած զինծառայողի մայր (Տեսանյութ)
07/04/2025 14:49
Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները լուռ բողոքի ակցիա են իրականացնում կառավարության շենքի դիմաց:
Ծնողների լուռ ակցիան նրա համար է, որ հայ մայրը, արցունքն աչքերին, ցավն ու տառապանքը սրտում, սպասում է իր որդու վերադարձին, որ իրենց համար չկան տոներ։
«Մեր երեխեքի ճակատագրերը խեղաթյուրել են, հանուն հայ ազգի գնացել, կռվել են, ու այսօր ոչինչ չեն անում նրանց վերադարձնելու համար։ Ո՞նց ապրի այս մայրը, ո՞նց հանգիստ մնա իր տան մեջ, երբ չգիտի՝ իր որդին ինչ վիճակում է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ծնողներից մեկը։
Ծնողը պատմեց, որ տեսանյութով տեսել է, թե ինչպես են իր որդուն գերեվարում։
«5-րդ տարին է՝ չենք լսում մեր երեխեքի ձայնը, կարոտը խեղդում է, սպանում է, շատ դաժան է»,- ասաց նա։
Անհետ կորած զինծառայողի մայրիկն ասաց, որ ոչ մեկի շնորհավորանքն իրեն պետք չէ։
«Բոլորը ծաղիկներ են ուղարկում, նվիրում, բայց, հասկացեք, մեզ ոչ մեկի նվիրած ծաղիկը պետք չէ, մենք մեր ծաղիկներին ենք ուզում, մենք մեր տղաներին ենք ուզում, մեր ծաղիկները մեր տղաներն են, ես իմ ծաղիկն եմ ուզում, ես իմ տղային եմ ուզում, մեզ ուրիշի ծաղիկը պետք չէ։ Գոնե հեռվից մի հատ ձայնը լսեմ»,- ասաց նա։

"Верните мне сына": родители без вести пропавших военнослужащих проводят акцию протеста в Ереване
Родители без вести пропавших военнослужащих в понедельник провели очередную акцию протеста перед зданием правительства Армении с требованием выяснить судьбу их сыновей и вернуть их на родину.
Одна из участниц акции отметила, что идентифицировала своего сына на видео пленения армянских солдат.
Однако родителей не вызывают для дачи показаний, более того, следствие допускает серьезные ошибки, в результате чего солдаты остаются в азербайджанском плену.
"У нас есть доказательства, мы не живем иллюзиями. Я видела видео, на котором пленили моего сына. Однако следователи ошиблись при идентификации солдата на этом видео, и из Баку вернули другого мальчика. Парень сообщил, что на том самом видео запечатлен не он", – рассказала женщина.
По ее словам, вот уже пятый год она находится в состоянии ожидания и надеется на возвращение сына. Вместе с тем, отмечает, что армянские власти постоянно лгут и не предпринимают никаких действий для возвращения пленных.
"Нас убивает тоска. На женский праздник меня поздравляли друзья сына, дарили цветы, но не нужно дарить нам цветы, я хочу только одного подарка – возвращения сына", – сказала женщина.
Женщина рассказала, что в последний раз говорила с сыном 14 октября. Она думала, что он продолжает служить в Сисиане. Однако позже выяснилось, что его перебросили в Варанду, и 15 октября он был ранен в голову.