Կարատեի Եվրոպայի առաջնությունը կանցկացվի Երևանում
Մայիսի 7-11-ը Հայաստանն առաջին անգամ կհյուրընկալի կարատեի Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունը, որին կմասնակցեն շուրջ 54 երկրի ավելի քան 1000 մարզիկ և պատվիրակ:
Եվրոպայի 60-րդ առաջնությունը տեղի կունենա Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում. մրցաշարն անցկացվում է պետական աջակցությամբ:
Հայաստանի կարատեի ազգային ֆեդերացիայի նախագահ Վազգեն Հարությունյանի խոսքով՝ առաջնության շրջանակում Երևանում կանցկացվի նաև Եվրոպայի կարատեի ֆեդերացիայի ընտրական համաժողովը:
«Պատրաստ ենք լավագույնս իրականացնել առաջնության կազմակերպումը, ինչպես նաև ապահովել մեր մարզիկների պատշաճ մասնակցությունը:  Վստահ ենք, որ այս միջոցառումը մարզական մեծ տոն կդառնա»,- նշել է Վազգեն Հարությունյանը:
Մրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա մայիսի 8-ին: Եզրափակիչ մենամարտերը կանցկացվեն մայիսի 10-ին և 11-ին:

В Армении впервые состоится Чемпионат Европы по каратэ среди взрослых
С 7 по 11 мая в Армении впервые пройдет Чемпионат Европы по каратэ среди взрослых, в котором примут участие более 1000 спортсменов и делегатов из 54 стран.
60-й Чемпионат Европы пройдет в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна. Турнир проводится при государственной поддержке.
По словам президента Национальной федерации каратэ Армении Вазгена Арутюняна, в рамках чемпионата в Ереване также пройдет выборная конференция Европейской федерации каратэ.
«Мы готовы организовать чемпионат наилучшим образом, а также обеспечить должное участие наших спортсменов. Мы уверены, что это мероприятие станет большим спортивным праздником», — отметил Вазген Арутюнян.