«Ժողովուրդ». Պուտինը մայիսի 9-ի շքերթից առաջ կհանդիպի Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հետ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ մայիսի 9-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում կայանալիք ամենամյա շքերթից առաջ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Ըստ ռուսական շրջանակներից մեզ փոխանցված տեղեկության՝ պայմանավորվածություն ձեռք կբերեն, որ մայիսյան տոներից հետո Ալմա-Աթայում ՀՀ-ն ու Ադրբեջանը ինչ-որ փաստաթուղթ ստորագրեն խաղաղության վերաբերյալ:
Ղազախստանը՝ Ալմա-Աթան՝ որպես ստորագրության վայր, պատահական չի ընտրված, քանի որ Փաշինյանի ձեռամբ Ալմա-Աթայի հռչակագիրն է դրված հայ-ադրբեջանական բանակցությունների առանցքում:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը փորձեց այս տեղեկությունները ճշտել ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանից, սակայն նա հրաժարվեց որևէ կերպ արձագանքել»։

«Жоховурд»: Путин встретится с лидерами Армении и Азербайджана перед парадом 9 мая
Газета «Жоховурд» пишет: «По данным газеты «Жоховурд», президент России Владимир Путин встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым перед ежегодным парадом на Красной площади в Москве 9 мая. По информации, переданной нам из российских кругов, будет достигнута договоренность о том, что после майских праздников Армения и Азербайджан подпишут в Алма-Ате некий документ о мире.
Казахстан, то есть Алма-Ата, не случайно был выбран местом подписания документа, поскольку Пашинян положил Алма-Атинскую декларацию в основу армяно-азербайджанских переговоров.
Газета «Жоховурд» попыталась уточнить эту информацию у пресс-секретаря премьер-министра Армении Назели Багдасарян, однако она отказалась дать какой-либо ответ».