Սամվել Բաբայանը չի հավակնում Արցախի նախագահի պաշտոնին․ Հայտարարություն
Սամվել Բաբայանը չի հավակնում Արցախի նախագահի պաշտոնին։ Այս մասին հայտարարել են Սամվել Բաբայանի մամուլի ծառայությունից․
«Ի պատասխան լրատվամիջոցների կողմից ստացված հարցումների և հանրային դաշտում տարածվող չհիմնավորված տեղեկատվության՝ հայտարարում ենք, որ Սամվել Բաբայանը չի հավակնում Արցախի նախագահի պաշտոնին։ Իսկ տարածվող նմանատիպ տեղեկությունները դիտարկում ենք որպես միտումնավոր արշավ՝ ուղղված հասարակական կարծիքի մանիպուլյացիային։
Արցախի պետական ինստիտուտների պահպանման և շարունակականության վերաբերյալ Սամվել Բաբայանի դիրքորոշումները բազմիցս արտահայտվել են գործող նախագահ Սամվել Շահրամանյանի հետ քննարկումների ընթացքում, ինչպես նաև Արցախի Ազգային ժողովի լիագումար նիստերի և աշխատանքային հանդիպումների շրջանակում «Միասնական հայրենիք» խմբակցության գործունեութամբ։
Հորդորում ենք լրատվամիջոցներին դադարեցնել իրականության հետ կապ չունեցող թեզերի շրջանառությունը և առաջնորդվել մասնագիտական պատասխանատվության չափանիշներով»։

Самвел Бабаян не претендует на пост президента Арцаха: заявление
Пресс-служба экс-министра обороны Арцаха Самвела Бабаяна заявила, что он не претендует на пост президента Арцаха.
В заявлении пресс-службы сведения о подобных планах Бабаяна названы «не соответствующими действительности». «Самвел Бабаян не претендует на пост президента Арцаха. Рассматриваем подобные сведения в качестве намеренной кампании, направленной на манипулирование общественным мнением», — говорится в заявлении.
Отмечается также, что Бабаян неоднократно выражал свою позицию относительно сохранения и непрерывности работы госинститутов Арцаха во время обсуждений с президентом Самвелом Шахраманяном, а также посредством деятельности в парламенте Арцаха фракции возглавляемой Бабаяном партии «Единая родина».
Ранее о том, что Бабаян намерен баллотироваться на пост президента Арцаха, сообщила газета «Грапарак».