Գնացել էի չեմպիոնության հետևից, բայց ամեն ինչ առջևում է, սպորտ է՝ այսօր կլինեմ երկրորդը, մյուս օրը՝ առաջինը. Եվրոպայի փոխչեմպիոն Գոռ Սահակյան
23/04/2025 10:52
2023 թ. Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի բրոնզե մեդալակիր Գոռ Սահակյանը շնորհակալ է Աստծուն, որ Եվրոպայի առաջնությունում կարողացավ փոխչեմպիոն դառնալ, բայց սա այն արդյունքը չէ, որին սպասում էին ինքն ու մարզիչները։
«Գնացել էի չեմպիոնության հետևից, բայց ամեն ինչ առջևում է, սպորտ է՝ այսօր կլինեմ երկրորդը, մյուս օրը՝ առաջինը։ Առաջ Աստված, ամեն ինչ լավ կլինի»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ Եվրոպայի առաջնությունում Սահակյանը պոկում վարժության ժամանակ բարձրացրել է 153 կգ և այդ վարժությունում դարձել բրոնզե մեդալակիր:

«Я ехал за чемпионством, но всё ещё впереди: это спорт — сегодня могу быть вторым, а завтра — первым» — вице-чемпион Европы Гор Саакян
23/04/2025 11:08
Чемпион Европы 2023 года, бронзовый призёр чемпионата мира Гор Саакян благодарен Богу за то, что смог стать вице-чемпионом на чемпионате Европы, хотя это не тот результат, которого он с тренерами ожидал.
«Я ехал за чемпионством, но всё ещё впереди. Это спорт — сегодня могу быть вторым, а завтра — первым. С Божьей помощью всё будет хорошо», — сказал он в беседе с журналистами.
Напомним, что на чемпионате Европы Саакян в упражнении рывок поднял 153 кг и завоевал бронзовую медаль в этом упражнении.