Տեսել եմ՝ ինչպես են գերեվարում Արցախի մյուս նախագահներին. հետագայում մանրամասն կանդրադառնանք, թաքցնելու բան չունենք. Սամվել Շահրամանյան
Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը պնդում է՝ Արցախից ամենավերջինն է դուրս եկել։
Թե ինչպես է իրեն հաջողվել դուրս գալ Արցախից, մյուս նախագահներին՝ ոչ, Շահրամանյանն ասաց, որ առաջիկայում այդ մասին կխոսի։
Արցախի նախագահը տեսել է՝ ինչպես են ադրբեջանցիները գերեվարում Արցախի մյուս նախագահներին։
«Հետագայում մանրամասն կանդրադառնանք, մենք թաքցնելու բան չունենք, այս պահին կան գործընթացներ, որոնց չենք ուզում խոչընդոտել, վնասել մեր հայտարարություններով։ Դրանով է պայմանավորված մեր զսպվածությունը»,- Ծիծեռնակաբերդում լրագրողների հետ զրույցում նշեց Շահրամանյանը։
Նա ասաց, թե այս պահին հստակ որոշում չունի՝ պատրաստվո՞ւմ է արդյոք առաջադրվել Արցախի նախագահի պաշտոնի համար։

«Я видел, как были захвачены в плен другие президенты Арцаха: в будущем мы поговорим об этом подробно — нам нечего скрывать» — Самвел Шахраманян
Президент Арцаха Самвел Шахраманян утверждает, что покинул Арцах самым последним.
На вопрос о том, как ему удалось покинуть Арцах, тогда как другим президентам — нет, Шахраманян ответил, что будет говорить об этом позже.
Он видел, как азербайджанцы захватили в плен других президентов Арцаха.
«Позже мы подробно вернёмся к этому вопросу. Нам нечего скрывать. В данный момент есть процессы, которым мы не хотим мешать или навредить своими заявлениями. С этим связана наша сдержанность», — сказал Шахраманян в беседе с журналистами у мемориала Цицернакаберд.
Он также добавил, что на данный момент у него нет чёткого решения о том, собирается ли он вновь выдвигать свою кандидатуру на пост президента Арцаха.