Երանի եմ տալիս այն Հայաստանին ու Արցախին, որն ունեինք Սերժ Սարգսյանի օրոք, երանի եմ տալիս այն կոռուպցիոն համակարգին, որը կար Սերժ Սարգսյանի օրոք. Թագուհի Թովմասյան
Քաղաքացիների մեծ մասը, այդ թվում՝ նաև ես, ովքեր համարում էին, որ Սերժ Սարգսյանի իշխանությունը պետք է հեռանա, հիմա երանի ենք տալիս մեր մերժած ժամանակներին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբացության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
«Այո՛, ես երանի եմ տալիս այն Հայաստանին, որն ունեինք Սերժ Սարգսյանի օրոք, երանի եմ տալիս, այն Արցախին, որն ունեինք Սերժ Սարգսյանի օրոք, երանի եմ տալիս այն կոռուպցիոն համակարգին, որը կար Սերժ Սարգսյանի օրոք, կհետևեք իմ ելույթներին ու կտեսնեք՝ այնպիսի կոռուպցիոն գործարքներ, որոնք հիմա են տեղի ունենում, Սերժ Սարգսյանի ու որևէ իշխանության օրոք եղե՞լ են, թե՞ ոչ»,- նշեց նա։
Թովմասյանի խոսքով՝ այսօր հասարակության 70 տոկոսն անտարբեր է, քաղաքական պրոցեսների նկատմամբ կա տոտալ անվստահություն։

«С тоской вспоминаю ту Армению и Арцах, которые у нас были при Сержe Саргсяне, с тоской вспоминаю ту коррупционную систему, которая была при Сержe Саргсяне» — Тагуи Товмасян
Большинство граждан, в том числе и я, кто считал, что власть Сержа Саргсяна должна уйти, теперь с тоской вспоминаем те времена, которые сами же и отвергли, — сказала в беседе с журналистами депутат парламентской фракции «Честь имею » Тагуи Товмасян.
«Да, я с тоской вспоминаю ту Армению, которую мы имели при Серже Саргсяне, с тоской вспоминаю тот Арцах, который был при Серже Саргсяне, с тоской вспоминаю ту коррупционную систему, которая существовала тогда. Посмотрите мои выступления и сравните: были ли при Серже Саргсяне или при какой-либо другой власти такие коррупционные сделки, какие происходят сейчас?» — отметила она.
По словам Товмасян, сегодня 70% общества — безразличны, существует тотальное недоверие к политическим процессам.