Սահմանապահ զորքերի զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել․ ՔԿ
28/04/2025 16:17
Սահմանապահ զորքերի զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելու հատկանիշներով: Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել են ՔԿ-ից:
«Սահմանապահ զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Քրեական օրենսգրքի 522-րդ հոդվածի (Զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը) 2-րդ մասի 3-րդ կետի հատկանիշներով»,- ասել են  ՔԿ-ից:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 25-ին ԱԱԾ-ից հայտնել էին, որ ՀՀ Սյունիքի մարզի ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումներից մեկի ժամկետային զինծառայող Ա.Ա-ն, ըստ նախնական տվյալների՝ իրեն ամրակցված ինքնաձիգից ստանալով հրազենային վնասվածք՝ մահացել է։

По факту гибели военнослужащего пограничных войск начато уголовное производство
Возбуждено уголовное производство по факту гибели военнослужащего пограничных войск по статье «халатность, повлекшая самоубийство». Об этом сообщает Следственный комитет Армении.
По факту гибели военнослужащего возбуждено уголовное производство по статье 522 (Доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности) части 2 пункта 3 УК Республики Армения.
Напомним, СНБ Армении сообщала, что военнослужащий срочной службы А.А. одного из подразделений пограничных войск СНБ в Сюникской области Республики Армения погиб, по предварительным данным, получив огнестрельное ранение из прикрепленного к нему автомата.