Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ոստիկանության 9 աշխատակցի է ձերբակալել
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հատուկ միջոցառում է իրականացրել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնում, որի արդյունքում ձերբակալվել է 9 ոստիկան:
ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ ՆԳՆ-ն հաղորդում է ուղարկել Հակակոռուպցիոն կոմիտե ՆԳՆ ներքին անվտանգության և հակակոռուպցիոն վարչությունում իրականացված ուսումնասիրությունների արդյունքում ձեռք բերված տեղեկությունների հիման վրա։
Հակակոռուպցիոն կոմիտեից Aysor.am-ին հայտնեցին, որ ոստիկանները ձերբակալվել են հանցագործության դեպք թաքցնելու և այդ կապակցությամբ պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեղադրանքներով։

Антикоррупционный комитет задержал 9 сотрудников полиции
Антикоррупционный комитет провёл специальное мероприятие в отделе полиции города Вагаршапат Министерства внутренних дел Армении, в результате которого были задержаны 9 полицейских.
Пресс-секретарь МВД Нарек Саргсян в беседе с Aysor.am сообщил, что МВД направило сообщение в Антикоррупционный комитет на основании информации, полученной в результате внутренних проверок, проведённых в управлении внутренней безопасности.
В Антикоррупционном комитете сообщили Aysor.am, что полицейские были задержаны по обвинению в сокрытии преступления и фальсификации официальных документов в связи с этим.
Также в комитете уточнили, что мероприятие проводилось в рамках уголовного производства, расследуемого у них.