ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից ծաղկեպսակ է դրվել Եռաբլուրում` Հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած քաջորդիների սխրանքը հավերժացնող հուշապատին
08/05/2025 16:35
Այսօր՝ ագրեսոր թշնամու դեմ Արցախյան ազատամարտում հերոսաբար պայքարած և ազգային բանակի միջուկը դարձած Երկրապահի, ինչպես նաև 1992 թվականին Շուշիի ազատագրման ու Ստեփանակերտի պաշարման ավարտի օրը, Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանի անունից ծաղկեպսակ է դրվել «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում` Հայրենիքի ազատության և անկախության համար իրենց կյանքը զոհաբերած քաջորդիների սխրանքը հավերժացնող հուշապատին:
Հավերժ փա´ռք Հայրենիքի նվիրյալ նահատակներին,
Երախտագիտությո´ւն ազատության և անկախության պայքարի մարտիկներին:

От имени третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна в воинском пантеоне "Ераблур" возложен венок к мемориальной стене, увековечивающей подвиг храбрецов, пожертвовавших своими жизнями во имя свободы и независимости Отечества
08/05/2025 16:53
Сегодня, в День геройски сражавшихся против врага-агрессора в Арцахской освободительной борьбе и ставших костяком национальной армии ополченцев-Еркрапа, а также в день освобождения Шуши и снятия осады Степанакерта в 1992 году, от имени третьего Президента Республики Армения, Председателя Республиканской партии Армении Сержа Саргсяна в воинском пантеоне "Ераблур" возложен венок к мемориальной стене, увековечивающей подвиг храбрецов, пожертвовавших своими жизнями во имя свободы и независимости Отечества.
Вечная слава преданным Отечеству павшим героям!
Благодарность борцам за свободу и независимость!