Պետք է վերակազմավորվենք՝ մեր հաղթանակները հետ նվաճելու համար․ Բագրատ Սրբազան
Հայ Առաքելական Եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը այսօր այցելել է Եռաբլուր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու հայրենիքի համար ընկած քաջորդիների հիշատակին։
«Այսօր նշում եք Երկրորդ համաշխարհային պատերազմում տարած հաղթանակի օրը և հատկապես նշում ենք Շուշիի ազատագրման ու մեր Պաշտպանության բանակի հիմնադրման օրը։
Դա մեր կյանքի, կենսագրության մասն է կազմում, հետևաբար, պետք է ոչ թե հուշ դառնա մեզ համար՝ հեռու ինչ-որ մի բան՝ պատմության գրկում գտնվող, այլ պետք է վերակազմավորվենք, առաջ գնանք՝ մեր հաղթանակները հետ նվաճելու»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Բագրատ Սրբազանը։

Мы должны реорганизоваться, чтобы вернуть себе наши победы — Баграт Србазан
Сегодня глава Тавушской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Баграт Галстанян посетил Ераблур, чтобы почтить память героев, павших во имя Родины.
«Сегодня вы отмечаете День Победы во Второй мировой войне, а также особенно — День освобождения Шуши и основания нашей Армии обороны.
Это часть нашей жизни и биографии, поэтому это не должно быть просто воспоминанием — чем-то далёким, оставшимся в истории. Мы должны реорганизоваться, двигаться вперёд и вернуть наши победы», — сказал Баграт Србазан в беседе с журналистами.