Թրամփը խոստացել է Միացյալ Նահանգներում դեղերի գները էժանացնել 59%-ով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտադիր է Միացյալ Նահանգներում դեղերի գները նվազեցնել 59%-ով։ Այդ մասին Թրամփը գրել է Truth Social սոցիալական ցանցում։
«Դեղերի գները կնվազեն ավելի քան 59 տոկոսով։ Բենզինի, էներգիայի, սննդի և այլ ապրանքների գները կնվազեն։ Ո՛չ մի գնաճ»,- գրել է Թրամփը։
Ավելի վաղ էլ ԱՄՆ նախագահը հայտարարել էր, որ մայիսի 12-ին հրամանագիր կստորագրի՝ նախատեսող դեղերի գների իջեցում՝ 30-80%-ով։
«Դեղերի գներն ամբողջ աշխարհում կարող են աճել, որպեսզի  արդարությունը Ամերիկա վերադառնա»,- երկիմաստ գրառում էր արել Թրամփը։

Трамп намерен снизить цены на лекарства в США на 59%
Президент США Дональд Трамп намерен уменьшить цены на лекарственные препараты в стране на 59%. Об этом он написал в соцсети Truth Social.
"Цены на лекарства снизятся на 59% и больше! [Стоимость] бензина, энергии, продуктов и других вещей пойдет вниз. Никакой инфляции!!!" - заявил Трамп в своей публикации.
Ранее американский лидер сообщил, что 12 мая подпишет указ, предусматривающий снижение цен на лекарства в США на 30-80%. Он сообщил, что цены на фармацевтические препараты во всем мире могут вырасти, чтобы "вернуть справедливость в Америку".