Սահմանագծի երկայնքով երբեմն արձանագրվում են անկանոն, ոչ թիրախային կրակոցներ․ ՀՀ ՊՆ
Սահմանագծի երկայնքով երբեմն արձանագրվում են անկանոն, ոչ թիրախային կրակոցներ. Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց ՊՆ խոսնակ Արամ Թորոսյանը՝ անդրադառնալով գիշերը Տավուշի մարզի Մովսես գյուղում ադրբեջանական զինուժի անկանոն կրակահերթերին:
«Հրադադարի ինտենսիվ, էական կամ, այլ կերպ ասած, նպատակային կամ թիրախային խախտումների դեպքում հանդես ենք գալիս պաշտոնական հաղորդագրություններով», – ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ լրագրող Ոսկան Սարգսյանն այսօր գրել էր, որ մայիսի լույս 13-ի գիշերը Բերդ համայնքի Մովսես գյուղի բնակիչներն ընդհատումներով կրակահերթեր են լսել: Այդ կրակահերթերը  գյուղի ուղղությամբ չեն եղել։
«Մայիսի 13-ի առավոտյան, ժամը 7-անց 20-ից մինչև 7-անց 40 րոպե  նորից նույն հատվածում կրակոցներ են եղել: Դրանց ձայնն այնքան ուժեղ է եղել, որ լսվել է Մովսեսից 16 կմ հեռավորությամբ գտնվող Բերդ քաղաքում։ Վերջին ժամանակաշրջանում առաջին անգամն է, որ ադրբեջանական զինուժը  կրակում է  ոչ միայն գիշերը, այլ նաև՝ ցերեկը», - նշել էր նա։

Минобороны Армении: вдоль линии границы иногда фиксируются беспорядочные, нецелевые выстрелы
Вдоль линии границы иногда фиксируются беспорядочные, нецелевые выстрелы. Об этом в беседе с Aysor.am сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Армении Арам Торосян, комментируя сообщения о ночных выстрелах азербайджанских вооружённых сил в селе Мовсес Тавушской области.
«В случае интенсивных, серьёзных, то есть целенаправленных и прицельных нарушений режима прекращения огня, мы публикуем официальные сообщения», — отметил он.
Напомним, журналист Воскан Саркисян сообщил, что в ночь на 13 мая жители села Мовсес общины Берд слышали очереди выстрелов с перерывами. По его словам, выстрелы не были направлены в сторону села.
«13 мая утром, с 7:20 до 7:40, в том же районе снова были слышны выстрелы, звук которых дошёл до города Берд, расположенного в 16 км от Мовсеса. Это первый случай за последнее время, когда азербайджанские военные стреляют не только ночью, но и днём», — отметил он.