Ադրբեջանական զինուժը ոչ միայն գիշերը, այլև առավոտյան է կրակել
Ադրբեջանական զինուժը ոչ միայն գիշերը, այլ նաև առավոտյան է կրակել, հայտնում է լրագրող Ոսկան Սարգսյանը։
«Մայիսի լույս 13-ի գիշերը Բերդ համայնքի Մովսես գյուղի բնակիչները ընդհատումներով կրակահերթեր են լսել: Այդ կրակահերթերը գյուղի ուղղությամբ չեն եղել։ Մայիսի 13-ի առավոտյան` ժամը 7-անց 20-ից մինչև 7-ն անց 40 րոպե, նորից նույն հատվածում կրակոցներ են եղել: Դրանց ձայնն այնքան ուժեղ է եղել, որ լսվել է Մովսեսից 16 կմ հեռավորությամբ գտնվող Բերդ քաղաքում», - ֆեյսբուքյան էջում գրել է նա։
Սարգսյանի խոսքով՝ վերջին ժամանակաշրջանում առաջին անգամն է, որ ադրբեջանական զինուժը կրակում է ոչ միայն գիշերը, այլ նաև՝ ցերեկը:

Вооружённые силы Азербайджана открыли огонь не только ночью, но и утром
Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь не только ночью, но и утром, сообщает журналист Воскан Саркисян.
«Ночью, на рассвете 13 мая, жители села Мовсес общины Берд слышали звуки выстрелов с перерывами. Эти выстрелы не были направлены в сторону села. Утром 13 мая, с 7:20 до 7:40, в том же районе снова были слышны выстрелы. Звук был настолько сильным, что его слышали даже в городе Берд, расположенном в 16 км от Мовсеса», — написал он на своей странице в Facebook.
По словам Саркисяна, это первый случай за последнее время, когда азербайджанские военные стреляют не только ночью, но и днём.