«Պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցությանը նոր թափ հաղորդել»․ ՊՆ-ն՝ Բեռլինում Պապիկյանի և Միացյալ Թագավորության ԶՈՒ նախարարի հանդիպման մասին
13/05/2025 17:14
«Մայիսի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Բեռլինում հանդիպել է Միացյալ Թագավորության զինված ուժերի նախարար Լյուկ Փոլարդի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն համագործակցության հիմնական ուղղություններին և դրանց զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:
Երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցությանը նոր թափ հաղորդել՝ երկու երկրներում պաշտպանության հարցերով կցորդներ նշանակելով:

Министры обороны Армении и Великобритании выразили готовность придать сотрудничеству новый импульс путем назначения военных атташе в обеих странах
13/05/2025 18:16
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян 13 мая в Берлине встретился с министром вооруженных сил Соединенного Королевства Люком Поллардом. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи были обсуждены ключевые направления сотрудничества Армения-Великобритания в сфере обороны и перспективы их развития.
Обоюдно была выражена готовность придать сотрудничеству новый импульс путем назначения военных атташе в обеих странах.