Արցախում շարունակվում են Ադրբեջանի և Իրանի համատեղ զnրավարժությունները
Օկուպացված Արցախի տարածքներում շարունակվում են Ադրբեջանի բանակի և Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հատուկ նշանակության ուժերի համատեղ զորավարժությունները:
Երրորդ օրը երկու կողմերն անցկացրել են մասնագիտացված վարժանքներ, մարտական սցենարների մոդելավորում և համակարգված գործողություններ՝ երկու կողմերի դաշտային հրամանատարների և մարտավարական ստորաբաժանումների ակտիվ մասնակցությամբ։
«Արազ-2025» զորավարժությունները ավարտվելու են այսօր:
Հատկանշական է, որ Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի և ադրբեջանական բանակի համատեղ զորավարժություններին զուգահեռ, Իրանի պաշտպանության նախարարը Հայաստանում է, իսկ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը պաշտոնական այցով Իսրայելում է։

В Арцахе продолжаются совместные учения Азербайджана и Ирана
На оккупированных территориях Арцаха продолжаются совместные военные учения азербайджанской армии и спецподразделений Корпуса стражей Исламской революции (КСИР) Ирана.
В третий день учений стороны провели специализированные тренировки, моделирование боевых сценариев и скоординированные действия с активным участием полевых командиров и тактических подразделений обеих сторон.
Учения под названием «Араз-2025» завершатся сегодня.
Примечательно, что с совместными учениями Корпуса стражей Исламской революции и азербайджанской армии министр обороны Ирана находится с визитом в Армении, в то время как министр обороны Азербайджана находится с официальным визитом в Израиле.