Տավուշում զորամասեր սնունդ տեղափոխող «Mercedes Sprinter»-ը 2 մետր բարձրությունից ընկել է «07»-ի վրա. կա 1 զոհ
23/05/2025 15:52
Այսօր՝ մայիսի 23-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում: Ժամը 13:15-ի սահմաններում «Mercedes Sprinter» մակնիշի ավտոմեքենան Բերդ-Նավուր ավտոճանապարհին, դեռևս անհայտ հանգամանքներում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց, կոտրել ճանապարհին տեղադրված ցուցանակը, ապա առաջ ընթացել, մոտ 2 մետր բարձրությունից բախվել բնակչի տան 2-րդ հարկի 2 պատուհանների արանքում եղած պատին և ընկել նշված տան դիմաց կայանված «ՎԱԶ 2107» մակնիշի ավտոմեքենայի վրա:
Վթարի հետևանքով 1 հոգի տեղում մահացել է:
Վթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է «Mercedes»-ի վարորդի, մահացածի և կայանված «ՎԱԶ 2107» մակնիշ ավտոմեքենայի սեփականատիրոջ ինքնությունը, ով, Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, տուն վերանորոգող է եղել և նշված տանը վերանորոգման աշխատանքներ կատարելիս է եղել:
Քննիչի հանձնարարականով՝ «Mercedes»-ը տեղափոխվել է ոստիկանության Տավուշի մարզի պահպանվող հատուկ տարածք:
Դեպքի վայրում հավաքվածները նշել են, որ «Mercedes»-ը գրանցված է ինչ-որ ընկերության անունով, և այդ ընկերությունը ՀՀ ՊՆ զորամասեր ամենօրյա սնունդ էր տեղափոխում:

В Тавуше автомобиль, перевозивший продовольствие в воинские части упал с двухметровой высоты на ВАЗ-2107: один человек погиб
23/05/2025 16:14
Сегодня, 23 мая, в Тавушской области Армении произошла трагическая автокатастрофа. Примерно в 13:15 на трассе Берд – Навур микроавтобус марки Mercedes Sprinter, перевозивший продовольствие, при неустановленных обстоятельствах выехал за пределы проезжей части, снес дорожный указатель, затем продолжил движение и, упав с высоты около двух метров, врезался в стену между двумя окнами второго этажа жилого дома. После этого он рухнул на припаркованный перед домом автомобиль ВАЗ-2107.
В результате аварии один человек погиб на месте.
По факту ДТП возбуждено уголовное дело, следствие устанавливает личности водителя «Mercedes», погибшего, а также владельца «ВАЗ-2107», который, по информации журналиста Гагика Шамшяна, занимался ремонтом этого дома и в момент аварии находился на объекте.
По распоряжению следователя автомобиль Mercedes был эвакуирован на охраняемую спецстоянку полиции Тавушской области.
Свидетели происшествия рассказали, что Mercedes был зарегистрирован на некую компанию, осуществлявшую ежедневные поставки продуктов в воинские части Министерства обороны Армении.
Подробности — у первоисточника.