Տեղի է ունեցել Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստ
11/06/2025 18:21
ԱԱԾ-ից հայտնում են․
«2025թ. հունիսի 11-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցավ Գերիների, պատանդների և անհայտ կորած (գտնվելու վայրն անհայտ) անձանց հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը:
Նիստը սկսվեց Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանի բացման խոսքով: Ա. Աբազյանը ներկայացրեց նիստին նախորդող ժամանակահատվածում իրականացրած հանդիպումների արդյունքները՝ վերահաստատելով Հանձնաժողովի հանձնառությունը՝ շարունակելու անհայտ կորածների ճակատագրերի պարզաբանման ուղղությամբ համալիր և համակարգված աշխատանքը:
Քննչական կոմիտեի ներկայացուցիչները Հանձնաժողովին ներկայացրեցին անհայտ կորելու հանգամանքների վերաբերյալ Կոմիտեում կատարվող քննության արդյունքները:
Այնուհետև քննարկումներ ծավալվեցին Հանձնաժողովի աշխատանքներն առավել արդյունավետ կազմակերպելու վերաբերյալ:
Նիստի ավարտին Հանձնաժողովի նախագահ՝ ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Ա. Աբազյանը, հույս հայտնեց, որ համատեղ և համակարգված աշխատանքը կբերի շոշափելի արդյունքի՝ ուղղված անհայտ կորած անձանց ճակատագրերի պարզմանը»:

Состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести пропавших лиц
11/06/2025 18:43
Под руководством директора Службы национальной безопасности РА А. Абазяна 11 июня 2025 г. состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по вопросам пленных, заложников и без вести (местонахождение неизвестно) пропавших лиц.
В ходе заседания председатель комиссии, директор Службы национальной безопасности Республики Армения Армен Абазян представил результаты проведённых встреч за прошедший период, вновь подтвердив приверженность Комиссии продолжать комплексную и системную работу по выяснению судеб пропавших без вести лиц.
Были подведены итоги работ, проделанных по делам о насильственных исчезновениях, и предпринимаемые мероприятия.
Затем состоялось обсуждение по вопросам повышения эффективности деятельности Комиссии.
В завершение заседания председатель Комиссии — директор СНБ Армен Абазян выразил надежду, что совместная и скоординированная работа приведёт к ощутимым результатам в деле установления судеб пропавших без вести лиц».