Դե, թող հերքի Նիկոլ Փաշինյանը, որ Արցախը, նախնական պայմանավորվածության արդյունքում, չի հանձնել Ադրբեջանին, 4000-ից ավելի երեխեքի գլուխը չի կերել․ Արթուր Վանեցյան
12/06/2025 22:58
Իշխանությունների կողմից Հայ Առաքելական եկեղեցու թիրախավորումն ունի մեկ նպատակ՝ հեղինակազրկել մեր եկեղեցին, Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության առաջնորդ Արթուր Վանեցյանը։
Նա նշեց նաև պատճառը՝ ցանկանում են խոչընդոտել, որ Եկեղեցին այնպիսի խոսք չասի, որը կտարբերվի իշխանությունների խոսքից։
«Իսկ իշխանությունները, ցավոք սրտի, ասում են և անում են միայն վատը»,- ընդգծեց Արթուր Վանեցյանը։
Ինչ վերաբերում է Փաշինյանի պնդմանը, թե Վեհափառն, իբրև, խախտել է կուսակրոնության ուխտը, ապա դա քննարկելն Արթուր Վանեցյանն անիմաստ համարեց։
«Վեր է կացել, ինչ-որ արտահայտություն է արել (Փաշինյանը-խմբ․), ու դրանից ելնելով՝ մենք պիտի նստենք, մտածենք, թե ինչու՞ է այդպիսի բան ասում կամ հերքե՞նք․․․
Դե, թող հիմա հերքի Նիկոլ Փաշինյանը, որ Արցախը, նախնական պայմանավորվածության արդյունքում, չի հանձնել Ադրբեջանին, 4000-ից ավելի երեխեքի գլուխը չի կերել Ադրբեջանի և Թուրքիայի պահանջով, ու մինչև այսօր էլ զիջումների է գնում․․․»,- շեշտեց նա։

Ну что ж, пусть Никол Пашинян попробует опровергнуть, что Арцах был сдан Азербайджану по предварительной договорённости и что он не погубил более 4000 молодых парней — Артур Ванецян
12/06/2025 23:58
Цель нападок властей на Армянскую Апостольскую Церковь — одна: дискредитировать нашу Церковь, — заявил в интервью Общественному телевидению председатель партии «Отечество» Артур Ванецян.
Он также указал причину: власти стремятся помешать Церкви высказывать мнение, отличное от их собственного.
«А власти, к сожалению, говорят и делают исключительно плохое», — подчеркнул Артур Ванецян.
Что касается утверждения Пашиняна о том, что Католикос якобы нарушил обет безбрачия, Ванецян счёл обсуждение этого бессмысленным.
«Он встал, что-то сказал (имеется в виду Пашинян), и теперь мы должны сидеть и ломать голову: зачем он это сказал, стоит ли это опровергать?..»
«Пусть тогда Пашинян попробует опровергнуть, что Арцах был сдан Азербайджану по предварительной договорённости, что по требованию Азербайджана и Турции он не погубил более 4000 парней и что до сих пор продолжает идти на уступки...», — добавил он.