Էներգետիկ համագործակցություն՝ Հայաստանի և Իրանի միջև․ քննարկվել են շինարարական աշխատանքները
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վարդան Կոստանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին։
Նախարարի տեղակալը ողջունել է հյուրերին և կարևորել Հայաստանի և Իրանի միջև հարաբերությունները, ինչպես նաև առևտրատնտեսական համագործակցությունը։
Դեսպանը երախտագիտություն է հայտնել ընդունելության համար՝ ընդգծելով երկուստեք գործընկերության խորացման հարցում պատրաստակամությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են «Հայաստան-Իրան 400 կիլովոլտ լարման էլեկտրահաղորդման երրորդ օդային գիծ» ծրագրի շինարարական աշխատանքների ընթացքը, երկուստեք կարևորվել է ծրագիրն ավարտին հասցնելու համար ներդրված ջանքերը։

Энергетическое сотрудничество между Арменией и Ираном: обсуждены строительные работы
Заместитель министра территориального управления и инфраструктур Армении Вардан Костанян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран в РА Мехди Собхани.
Заместитель министра поприветствовал гостей, подчеркнув важность армяно-иранских отношений и торгово-экономического сотрудничества между двумя странами.
Посол выразил благодарность за приём и подтвердил готовность к дальнейшему углублению двустороннего партнёрства.
В ходе встречи были обсуждены строительные работы в рамках проекта строительства третьей воздушной линии электропередачи в 400 кВ между Арменией и Ираном. Обе стороны подчеркнули важность совместных усилий, направленных на успешную реализацию и завершение проекта.