Ուշքի եկեք. էլեկտրամատակարարման ոլորտի ամենափոքր ճգնաժամը երկարաժամկետ բացասական ազդեցություն է թողնելու տնտեսության վրա. Տնտեսագետ
Տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրել է.
«Քաղաքական և կարճաժամկետ անձնական նպատակներից ելնելով` չի կարելի ՀԷՑ-ի ազգայնացմանն ուղղված հայտարարություններ անել. էլեկտրամատակարարման ոլորտի ամենափոքր ճգնաժամը երկարաժամկետ բացասական ազդեցություն է թողնելու տնտեսության վրա:
Ուշքի եկեք, առանց հասկանալու մի՛ քանդեք տնտեսությունը, դրա փլատակներում առաջին հերթին շարքային քաղաքացիներն են մնալու, մի՛ փորձեք չհիմնավորված գործողություններն արդարացնել պոպուլիզմով, եթե էլեկտրաէներգիայի սակագինը կարող էիք իջեցնել, ապա դա անելու համար 7 տարի ունեիք:
Ձեր իշխանության օրոք էլեկտրաէներգիայի սակագինը թանկացել է միջինում 4,7 ՀՀ դրամով, և այդ թանկացումը հիմնականում կապված չի եղել ՀԷՑ-ի հետ, այլ կառավարության ստանձնած պարտավորությունները մարելու համար է եղել»:

Очнитесь: даже малейший кризис в сфере электроснабжения окажет долгосрочное негативное воздействие на экономику — экономист
Экономист Сурен Парсян написал:
«Исходя из политических и краткосрочных личных целей, нельзя делать заявления, направленные на национализацию ЗАО «Электрические сети Армении». Самый маленький кризис в сфере электроснабжения окажет долгосрочное отрицательное воздействие на экономику.
Опомнитесь, не разрушайте экономику, не разобравшись, под обломками всего этого, в первую очередь, окажутся рядовые граждане. Не пытайтесь оправдать необоснованные действия популизмом, если бы вы могли снизить тариф на электроэнергию, то у вас на это было 7 лет.
За время вашего пребывания у власти цена на электроэнергию выросла в среднем на 4,7 драма, и это повышение в основном не было связано с ЭСА, это было связано с погашением обязательств, взятых на себя Правительством».
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил о том, что проект закона о национализации ЗАО «Электрические сети Армении» уже в парламенте.