Պապիկյանը զորակոչիկներին անվտանգ ծառայություն է մաղթում
«2025 թվականի ամառային զորակոչի մեկնարկի կապակցությամբ հունիսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի, պաշտպանության նախարարի տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանի և զորակոչի գործընթացում ներգրավված պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարների ուղեկցությամբ այցելել է ՊՆ կենտրոնական հավաքակայան:
Սուրեն Պապիկյանը շրջել է հավաքակայանում, տեղում ծանոթացել զորակոչային հանձնաժողովների աշխատանքին, զրուցել զորակոչիկների հետ՝ մաղթելով նրանց բարի և անվտանգ ծառայություն:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացվել են զորակոչին նախորդած լայնածավալ աշխատանքները, զինակոչիկների բժշկական հետազոտության կազմակերպման ընթացքը, ինչպես նաև իրականացված մի շարք այլ միջոցառումներ:
Նախարար Պապիկյանը հանձնարարականներ է տվել զորակոչի աշխատանքներին ներգրավված ծառայությունների ղեկավարներին՝ գործընթացը պատշաճ անցկացնելու համար»:

Папикян пожелал призывникам безопасной службы
«В связи с началом летнего призыва 2025 года 23 июня министр обороны Республики Армения Сурен Папикян совместно с первым заместителем министра обороны, начальником Генштаба ВС генерал-лейтенантом Эдвардом Асряном, заместителем министра обороны Грачья Саргсяном и руководителями ответственных подразделений, задействованных в призывном процессе, посетил Центральный сборный пункт Министерства обороны.
Сурен Папикян осмотрел сборный пункт, ознакомился с работой призывных комиссий, пообщался с призывниками, пожелав им мирной и спокойной службы.
Руководителю оборонного ведомства были представлены масштабные подготовительные работы, проведённые до призыва, организация медицинских обследований призывников, а также ряд других мероприятий.
Министр Папикян дал соответствующие указания руководителям служб, участвующих в призывной работе, для надлежащей организации процесса».