Արցախի հոգեբանների միության վերածնունդն ու առաջին հավաքը՝ «Հայաստան-Արցախ» ՀԵՄ գրասենյակում (Տեսանյութ)
23/06/2025 19:16
Արցախի հոգեբանների միությունը Երևանում սկսում է իր գործունեությունը՝ որպես հասարակական կազմակերպություն։
Գագիկ Ծառուկյանի աջակցությամբ ձևավորված «Հայաստան-Արցախ համահայկական երիտասարդական միության» հարկի տակ քննարկվել ու մշակվել է ճանապարհային քարտեզ՝ Արցախի հոգեբանների միության կիսատ մնացած ծրագրերը շարունակելու, նորերը կյանքի կոչելու նպատակով։
Միության առաջնահերթ նպատակներից մեկն է առաջատար մասնագետների համատեղ ջանքերով աշխատանքը շարունակելը, բռնազավթված Արցախի զավակներին անհրաժեշտ հոգեբանական աջակցություն ցուցաբերելը, մասնագիտական քննարկումներ, տարբեր այլ ծրագրեր իրականացնելը։

Возрождение Союза психологов Арцаха и первая встреча — в офисе Всеармянского молодёжного союза «Армения–Арцах» (видео)
23/06/2025 19:58
Союз психологов Арцаха возобновляет свою деятельность в Ереване как общественная организация.
При поддержке Гагика Царукяна в рамках Всеармянского молодёжного союза «Армения–Арцах» был обсуждён и разработан дорожный план с целью продолжения незавершённых программ Союза психологов Арцаха и реализации новых инициатив.
Одной из приоритетных задач Союза является продолжение работы совместными усилиями ведущих специалистов, оказание необходимой психологической помощи детям и молодёжи оккупированного Арцаха, проведение профессиональных обсуждений и реализация различных программ.