Բագրատ Սրբազանին մեղադրանք է առաջադրվել. փաստաբան
Բագրատ Սրբազանին մեղադրանք է առաջադրվել ահաբեկչություն նախապատրաստելու, զանգվածային անկարգություններ հրահրելու և իշխանության բռնազավթման հոդվածներով. լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Սերգեյ Հարությունյանը՝ ենթադրելով, որ Սրբազանին կալանավորելու միջնորդություն կներկայացվի։
Փաստաբանը պնդեց, որ սա հերթական քաղաքական հետապնդումն է։
Սերգեյ Հարությունյանը նշեց, որ Բագրատ Սրբազանի տանն իրականացված խուզարկության ընթացքում զենք–զինամթերք չի հայտնաբերվել։
«Քննչական կոմիտեի հրապարակած լուսանկարներից մեկը տեսա, որտեղ զենքն է երևում, ու կողքին դրա մասին փաստաթուղթը։ Ակնհայտ է, որ դա որևէ մեկին է պատկանում, ով, օրինակ, ունի այդ զենքի թույլտվությունը»,–նշեց նա։

Баграту Србазану предъявлено обвинение — адвокат
Архиепископу Баграту Галстаняну предъявлено обвинение по статьям о подготовке теракта, организации массовых беспорядков и попытке насильственного захвата власти. Об этом заявил адвокат Сергей Арутюнян в беседе с журналистами, предположив, что будет подано ходатайство о его аресте.
По словам адвоката, происходящее является очередным актом политического преследования.
Сергей Арутюнян отметил, что в ходе обыска в доме архиепископа Баграта Галстаняна оружие и боеприпасы обнаружены не были.
«Я видел одну из опубликованных Следственным комитетом фотографий, на которой видно оружие и документ рядом с ним. Очевидно, что оно принадлежит кому-то, у кого, например, есть соответствующее разрешение», — добавил он.