Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնությամբ գործող փաստաբանական թիմն իր աջակցությունն է հայտնում բերման ենթարկված և ձերբակալված անձանց
Վաղ առավոտից իրավապահները խուզարկություններ են իրականացնում ընդդիմադիրների բնակարանում, կան բազմաթիվ բերման ենթարկված անձինք, որոնց թվում է նաև Բագրատ Սրբազանը։
Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնությամբ գործող փաստաբանական թիմն իր աջակցությունն է հայտնում բերման ենթարկված և ձերբակալված անձանց։
«Հարգելի հայրենակիցներ, հաշվի առնելով այսօր վաղ առավոտից ՀՀ ողջ տարածքում իրավապահների կողմից տասնյակ քաղաքացիների բնականարաններում իրականացվող խուզարկությունները, անձանց բերման ենթարկելու և ձերբակալելու գործընթացները, Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնությամբ գործող փաստաբանական թիմն իր աջակցությունն է հայտնում բերման ենթարկված և ձերբակալված անձանց՝ իրենց իրավունքների պաշտպանության հարցում։

Команда адвокатов, действующая по инициативе Самвела Карапетяна, выражает поддержку задержанным и подвергнутым приводу лицам
С раннего утра правоохранительные органы проводят обыски в домах оппозиционно настроенных граждан. Сообщается о многочисленных приводах и задержаниях, в числе которых — архиепископ Баграт Галстанян.
В связи с этим, группа адвокатов, сформированная по инициативе предпринимателя Самвела Карапетяна, выступила с заявлением о поддержке:
«Уважаемые соотечественники, учитывая, что с раннего утра по всей территории Республики Армения правоохранительные органы проводят обыски в домах десятков граждан, а также осуществляют их привод и задержание, группа адвокатов, действующая по инициативе Самвела Карапетяна, выражает свою поддержку всем задержанным и подвергнутым приводу лицам — в вопросе защиты их прав».