Տուրք մի տվեք իրավապահների կեղծ հայտարարություններին, հիմա «նիկոլի թիվնա»՝ ամեն ինչ կեղծ է. փաստաբան
25/06/2025 14:53
Փաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը գրում է․ «Սիրելի հայրենակիցներ,
Տուրք մի տվեք իրավապահների կեղծ հայտարարություններին։ Հիմա «նիկոլի թիվնա», ամեն ինչ կեղծ է։ Ընդամենը ամիսներ առաջ արդարացման հիմքով կարճվեց գործ, որտեղ «նիկոլի թվի» իրավապահները մարդուն մեղադրում էին իշխանության յուրացման մեջ՝ հիմքում դնելով կեղծված ձայնագրություն։
«Հեղաշրջման պլանի» հեղինակը Նիկոլ Փաշինյանն է, նա էր նաև 2008 թվականի մարտի 1-ի հեղինակը։ Ըստ նրա, իշխանության գալու միակ ձևը սահմանադրական հեղաշրջումն է ու դա է պատճառը, որ բակում հավաքված 5 հոգին, ըստ իրեն, պետական հեղաշրջման փորձ է։
Ցավոք, մեր երկիրը ղեկավարում է մանկական անբուժելի տրավմաներ ունեցող մարդ, ով վտանգ տեսնում է անգամ իր բակի ստերջացված շների մեջ։
Եղեք զգոն, մի ահաբեկվեք, բոլորիս համար բանտում տեղ չկա, էս շոուն շատ արագ ավարտվելու է՝ հարկադիր բուժմամբ»։

Не поддавайтесь на ложные заявления правоохранителей — сейчас «время Никола», всё - фальшивка: адвокат
«Не поддавайтесь на ложные заявления правоохранителей, сейчас «время Никола», поэтому все - фальшивка», написал на своей странице адвокат Александр Кочубаев.
Он напомнил, что всего несколько месяцев назад на основании оправдания было прекращено дело по аналогичному обвинению в попытке узурпации власти, также основанное на фальшивой аудиозаписи.
«Автором «плана переворота» является Никол Пашинян. Именно он был организатором событий 1 марта 2008 года. С его точки зрения, единственный способ прийти к власти - это конституционный переворот. Именно поэтому пятеро человек, одновременно собравшихся во дворе, по его логике, уже считаются проявлением попытки государственного переворота.
К сожалению, нашей страной управляет человек с неизлечимыми детскими травмами, который видит угрозу даже в стерилизованных собаках своего двора.
Будьте бдительны, не поддавайтесь запугиванию. Мест в тюрьмах на всех не хватит. Этот спектакль очень скоро закончится принудительным лечением», - отметил адвокат.