Բագրատ Սրբազանին ու մյուսներին ձերբակալած իրավապահները պետական պարգևի կարժանանան. Փաշինյանի հանձնարարականն է (Տեսանյութ)
26/06/2025 11:21
Երեկ բացահայտվել է Հայաստանի պետականության, անվտանգության ու կայունության դեմ նախապատրաստվող հանցագործություն, կառավարության այսօրվա նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Բանականաբար, կանխվել է այդ պլանի իրագործումը»,- ասաց նա։
Փաշինյանը շնորհակալություն հայտնեց իրավապահ համակարգի բոլոր ներկայացուցիչներին։
«Առավոտյան հարցը քննարկել եմ ՀՀ նախագահի հետ, կարծում եմ, որ ԱԱԾ-ի, դատախազության, քննչական կոմիտեի, ՆԳՆ ոստիկանության առավել արդյունավետ գործած աշխատակիցներին պետք է ներկայացնենք պարգևատրման ու պետական պարգևի»,- հայտարարեց նա։
Փաշինյանը համոզված է՝  արդյունավետ քննություն տեղի կունենա, հետագա ընթացքի մասին իրավապահները հանրությանը կիրազեկեն։

Правоохранители, арестовавшие архиепископа Баграта Галстаняна и других, будут удостоены государственных наград — распоряжение Пашиняна (видео)
26/06/2025 12:03
На заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян заявил, что вчера было раскрыто готовящееся преступление против государственности, безопасности и стабильности Армении.
«Разумеется, реализация этого плана была предотвращена», — отметил он.
Пашинян выразил благодарность всем представителям правоохранительной системы.
«Утром я обсудил этот вопрос с президентом Республики Армения. Считаю, что сотрудников СНБ, прокуратуры, Следственного комитета и полиции МВД, которые работали наиболее эффективно, необходимо представить к наградам и государственным премиям», — заявил премьер.
Он также выразил уверенность, что будет проведено эффективное расследование, а общественность будет своевременно проинформирована о дальнейших шагах правоохранительных органов.