Ցանկանում են կալանավորել Միքայել Սրբազանին, միջնորդությունը 24 ժամվա ընթացքում կքննվի դատարանում
Միքայել Սրբազանի նկատմամբ  կալանք կիրառելու հարցն է քննարկվելու դատարանում, րոպեներ առաջ հայտնեց փաստաբան Արա Զոհրաբյանը, ով դուրս եկավ Քննչական կոմիտեի շենքից։
Դեռ հայտնի չէ՝ միջնորդությունը որ դատավորին են մակագրել։
Այժմ Միքայել Սրբազանին Քննչականից տեղափոխելու են դատարան։ Միջնորդությունը քննարկվելու է 24 ժամվա ընթացքում։
«Մեղադրանքն անհիմն է»,- կրկին շեշտեց փաստաբանը։
Հիշեցնենք՝ ՔԿ-ն Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին մեղադրում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ այն բանի համար, իբրև թե նա զանգվածային լրատվամիջոցների, տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների օգտագործմամբ  «իշխանությունը զավթելուն և սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչեր է կատարել»:

Власти намерены арестовать архиепископа Микаела Аджапахяна — соответствующее ходатайство будет рассмотрено судом в течение 24 часов
Адвокат Ара Зограбян, только что покинувший здание Следственного комитета, сообщил журналистам, что в суде рассматривается вопрос об избрании меры пресечения в виде ареста в отношении архиепископа Микаела Аджапахяна, главы Ширакской епархии Армянской Апостольской Церкви.
На данный момент неизвестно, какому судье передано дело. Самого Микаела Србазана в ближайшее время перевезут из здания Следственного комитета в суд. Вопрос будет рассмотрен в 24-часовой срок, как того требует порядок.
«Обвинение необоснованное», — вновь подчеркнул адвокат Зограбян.
Напомним, архиепископу Микаелу Аджапахяну предъявлено обвинение по ч. 2 ст. 422 Уголовного кодекса РА (публичные призывы с использованием средств массовой информации и информационно-коммуникационных технологий к захвату власти и насильственному свержению конституционного строя»).