Ի հեճուկս Նիկոլ Փաշինյանի՝ Արցախի հարցը փակված չէ. Վարդան Օսկանյան (տեսանյութ)
Հայաստանն ավտորիտար պետություն է, այս մասին հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը՝ ընդգծելով՝ սա բոլորը պետք է գիտակցեն։
«Հայաստանի իշխանությունների համար գոյություն չունի ՀՀ Սահմանադրություն, գոյություն չունի Հայաստանի օրենք, նրանք անում են՝ ինչ ուզում են։ Եթե հետ գնանք, կտեսնենք, որ բոլորը գալիս, կպնում են Արցախի խնդրին»,- ասել է նա։
Օսկանյանի խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանը հայկական լեռնաշխարհի ամենահայկական հողակտորը հանձնել է Ադրբեջանին։
ՀՀ ԱԳ նախկին նախարարը պնդել է՝ Արցախի հարցը փակված չէ, միջազգային հանրության համար Արցախի հարցը փակված չէ։

Вопреки заявлениям Никола Пашиняна, вопрос Арцаха не закрыт — Вартан Осканян (видео)
Бывший министр иностранных дел Армении Вартан Осканян заявил, что Армения стала авторитарным государством, и общество должно ясно это осознавать.
«Для действующих властей Армении не существует ни Конституции страны, ни её законов — они делают всё, что хотят. Если оглянуться назад, станет ясно, что все проблемы так или иначе связаны с вопросом Арцаха», — отметил он.
По словам Осканяна, премьер-министр Никол Пашинян передал Азербайджану самый армянский участок армянского нагорья.
Бывший глава МИД подчеркнул, что вопрос Арцаха не закрыт, в том числе и для международного сообщества.