Իշխան Սաղաթելյանը Բրյուսելում խոսել է Բաքվում պահվող հայ գերիների խնդրի մասին
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող՝ ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը հուլիսի 1-2-ը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի սոցիալ-դեմոկրատական քաղաքական խմբի փոխնախագահ Յանիս Մանիատիսի, նույն քաղաքական խմբի անդամներ և Հայաստանի հետ հարաբերություններում ուղղակիորեն ներգրավված պատգամավորներ Վիտենիս Անդրիուկաիտիսի և Նաչո Սանչես Ամորի հետ, հայտնում են ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի հանրային կապերի գրասենյակից։
Քննարկվել են տարածաշրջանային խնդիրներ, հայաստանյան ներքաղաքական վերջին զարգացումները, ինչպես նաև Հայաստանի համար անվտանգային նշանակության այնպիսի հարցեր, որոնք վերաբերում են ադրբեջանական ագրեսիային, հայ ռազմագերիների ապօրինի պատանդառությանը, արցախահայության վերադարձի իրավունքի իրացմանը և այլն։
Նախանշվել են Հ.Յ. Դաշնակցության և Եվրոպական խորհրդարանի սոցիալ-դեմոկրատական քաղաքական խմբի միջև տևական համագործակցությանը նոր թափ հաղորդելուն միտված նախաձեռնություններ։

Ишхан Сагателян и Янис Маниатис обсудили региональные проблемы
Находящийся в Брюсселе с рабочим визитом представитель Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Армении, депутат парламента Армении Ишхан Сагателян встретился с заместителем председателя Социал-демократической политической группы Европейского парламента Янисом Маниатисом, а также членами этой же политической группы и депутатами, непосредственно вовлеченными в отношения с Арменией, Витенисом Андрюкайтисом и Начо Санчесом Амором.
Как сообщили в офисе Верховного органа АРФД, в ходе встречи обсуждены региональные проблемы, последние внутриполитические события в Армении, а также вопросы, имеющие значение для безопасности Армении, такие как агрессия Азербайджана, незаконный захват в заложники армянских военнопленных, реализация права на возвращение армян Арцаха и т. д.
Намечены инициативы, направленные на придание нового импульса долгосрочному сотрудничеству между АРФД и Социал-демократической политической группой Европейского парламента.