«Տաշիր գրուպ»-ի գլխավոր գրասենյակում խուզարկությունների հետևանքով 4 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում, 2-ը կալանավորված են. ՔԿ
«Տաշիր գրուպ»-ի քրեական վարույթով 4 անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով (առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացում). այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՔԿ-ից:
Ըստ ՔԿ-ի՝ 2 անձ արդեն կալանավորված է, իսկ մյուս երկուսի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություններն այս պահին քննվում են դատարանում։
Հիշեցնենք, որ երեկ Քննչական կոմիտեն խուզարկություն է իրականացրել «Տաշիր գրուպի» գլխավոր գրասենյակում:

После обысков в головном офисе «Ташир Групп» против четырёх лиц возбуждено публичное уголовное преследование, двое из них арестованы — Следственный комитет
Как сообщили Aysor.am в Следственном комитете Армении, в рамках уголовного дела, связанного с «Ташир Групп», против четырёх лиц возбуждено уголовное преследование по пункту 3 части 3 статьи 296 Уголовного кодекса Армении (отмывание денег в особо крупных размерах).
Согласно информации Следственного комитета, двое из этих лиц уже арестованы. В отношении ещё двоих в настоящее время в суде рассматриваются ходатайства о применении меры пресечения в виде ареста.