Թուրքիան ուշադիր հետևում է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության բանակցությունների ընթացքին և ակնկալում է համաձայնագրի ստորագրում, որը կբավարարի Ադրբեջանի օրինական պահանջները. Էրդողան
Թուրքիան ուշադիր հետևում է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության բանակցությունների ընթացքին և ակնկալում է համաձայնագրի ստորագրում, որը կբավարարի Ադրբեջանի օրինական պահանջները, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։
Էրդողանը հանդիպել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ օկուպացված Ստեփանակերտում՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գագաթնաժողովի շրջանակներում։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունները, տարածաշրջանային և համաշխարհային հարցեր։
Էրդողանն ընդգծել է, որ Թուրքիան ուշադիր հետևում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև համապարփակ խաղաղության բանակցությունների ընթացքին, և որ սպասվում է համաձայնագրի ստորագրում, որը կբավարարի Ադրբեջանի օրինական պահանջները։

Анкара следит за ходом мирных переговоров Еревана и Баку – Эрдоган
Турция следит за ходом мирных переговоров Еревана и Баку, ожидает подписание соглашения, "удовлетворяющего законные требования Азербайджана". Об этом, как передает РИА Новости, заявил президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган.
Эрдоган провел встречу с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым на полях саммита Организации экономического сотрудничества, проведенного в Нагорном Карабахе. В ходе встречи были обсуждены двусторонние отношения, региональные и глобальные вопросы.
"В ходе встречи президент Эрдоган заявил, что Турция внимательно следит за ходом всеобъемлющих мирных переговоров между Азербайджаном и Арменией, и что ожидается подписание соглашения, которое удовлетворит законные требования Азербайджана", – говорится в сообщении.