Ես այս պահին աշխատանքի վայրում չեմ, բայց ձերբակալված էլ չեմ. Սոթքի վարչական ղեկավար
Ես այս պահին աշխատանքի վայրում չեմ, բայց ձերբակալված չեմ. Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Սոթքի վարչական ղեկավար Սևակ Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով տեղեկություններին, որ վաղ առավոտյան ձերբակալել են «Միասնական Վարդենիս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Շահնազարյանին և Սոթքի վարչական ղեկավար Սևակ Խաչատրյանին։
Սևակ Խաչատրյանն ասաց, որ տեղյակ չէ Դավիթ Շահնազարյանին ձերբակալելու լուրը՝ սխա՞լ է, թե՞ ոչ. «Իր հետ չեմ կարողացել կապ հաստատել, չի պատասխանում»։
Հարցին, թե իր անձի հետ կապված իրավական գործընթացներ կա՞ն՝ Սոթքի վարչական ղեկավարն ասաց, որ տեղյակ չէ. «Պետք է հասկանամ»։

«Я сейчас не на рабочем месте, но и не задержан» — административный руководитель Сотка
«Я сейчас не на рабочем месте, но не задержан», — заявил в беседе с Aysor.am административный руководитель Сотка Севак Хачатрян, комментируя распространившуюся информацию о том, что рано утром были задержаны руководитель фракции «Единый Варденис» Давид Шахназарян и сам Севак Хачатрян.
Севак Хачатрян также отметил, что не располагает информацией о том, действительно ли задержан Давид Шахназарян:
«Не могу с ним связаться, он не отвечает».
На вопрос, ведутся ли какие-либо правовые действия в отношении него самого, административный руководитель Сотка ответил: