Արտակ Զեյնալյանին է հանձնվել պատմուճանն ու թղթապանակը
Այսօր տեղի է ունեցել Սահմանադրական դատարանի դատավորի պաշտոնը ստանձնած դատավոր Արտակ Զեյնալյանի ներկայացումը Բարձր դատարանի դատավորներին և աշխատակազմին:
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Արման Դիլանյանը, ներկայացնելով դատավորին, մաղթել է արդյունավետ պաշտոնավարում, ինչպես նաև հույս հայտնել, որ դատավոր Արտակ Զեյնալյանն իր ամենօրյա գործունեությամբ կնպաստի մեր երկրում սահմանադրական արդարադատության, իրավունքի գերակայության և սահմանադրականության ամրապնդմանը:
Արտակ Զեյնալյանն իր խոսքում նշել է, որ իր համար պատիվ է ՍԴ դատավորի բարձր պաշտոնում և մյուս դատավորների գործընկերությամբ մասնագիտական գործունեությունը շարունակել Սահմանադրական դատարանում՝ իր գիտելիքներն ու փորձը ծառայեցնելով սահմանադրական արդարադատության խնդիրների լուծմանը:
Արտակ Զեյնալյանին հանձնվել են Սահմանադրական դատարանի դատավորի հատուկ համազգեստը՝ պատմուճանը, ինչպես նաև Սահմանադրական դատարանի դատավորի թղթապանակը:

Артак Зейналян официально представлен в должности судьи Конституционного суда
Сегодня в Конституционном суде состоялось официальное представление Артака Зейналяна, вступившего в должность судьи. Он был представлен коллегам по суду и сотрудникам аппарата.
Председатель Конституционного суда Арман Диланян, представляя нового судью, пожелал ему успешной и плодотворной работы, выразив уверенность, что Артак Зейналян внесёт значительный вклад в укрепление конституционного правосудия, верховенства права и принципов конституционности в Республике Армения.
В своей речи Артак Зейналян подчеркнул, что для него является честью продолжить профессиональную деятельность в качестве судьи Конституционного суда, используя накопленные знания и опыт для решения актуальных задач в сфере конституционного правосудия.
В ходе церемонии Артаку Зейналяну были вручены мантия судьи Конституционного суда и официальная папка.