Քննչականն ու ԱԱԾ դիմակավորված խումբը ներխուժել է Գեղամ Մանուկյանի տուն․ թարմացված
Վաղ առավոտից Քննչականն ու ԱԱԾ դիմակավորված խումբը ներխուժել է ՀՅԴ անդամ, ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի տուն: Այս պահին խուզարկություն է կատարվում նրա տանը:
**
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի Հանրային կապերի գրասենյակից հաստատում են տեղեկությունն ու ավելացնում, որ վաղ առավոտից ուժային կառույցները կրկին ներխուժել են ՀՅԴ անդամների տներ։
Նշվում է, որ այս պահին խուզարկություններ են իրականացվում ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի և ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի աշխատակազմի ղեկավար Վահագն Մատինյանի տանը։
Խուզարկությունների արդյունքում ձերբակալված ՀՅԴ անդամներին տեղափոխում են Պարույր Սևակ 4 հասցեում գտնվող Երևան քաղաքի քննչական վարչություն։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը։
Այնտեղ են ուղևորվում նաև ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամներն ու «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները։

Следственный комитет и Служба национальной безопасности проводят обыск в доме депутата Гегама Манукяна
С раннего утра группа в масках Следственного комитета и Службы национальной безопасности ворвалась в дом депутата, члена АРФ «Дашнакцутюн» Гегама Манукяна. В данный момент в его доме проводится обыск.
**
В Офисе общественных связей Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Армении подтвердили информацию. Там также уточнили, что с утра сотрудники правоохранительных органов вновь вторглись в дома членов АРФД.
В частности, в настоящее время обыски проводятся в доме депутата НС Армении Гегама Манукяна, а также в доме руководителя аппарата Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Армении Вагана Матиняна.
Согласно сообщению депутата фракции «Армения» Кристине Варданян, задержанных в результате обысков членов АРФ доставляют в следственное управление города Ереван по адресу ул. Паруйра Севака, 4.
На место также направляются представители Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Армении и депутаты фракции «Армения».