Ռոբերտ Քոչարյանը նոր հայցադիմում է ներկայացրել Ալեն Սիմոնյանի դեմ
Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը նոր հայցադիմում է ներկայացրել Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի դեմ` պահանջելով հերքել արժանապատվությունն ու բարի համբավն արատավորող հրապարակված կեղծ տեղեկությունները և ներողություն խնդրել: Գրում է Հետքը։
Սա Ռոբերտ Քոչարյանի կողմից Ալեն Սիմոնյանի դեմ ներկայացված երկրորդ հայցն է վերջին մեկ ամսվա ընթացքում, և կարելի է ասել՝ մեկը մյուսի շարունակությունն է։
Ազգային ժողովի նախագահը, իմանալով, որ Հանրապետության երկրորդ նախագահը հայց է ներկայացրել իր և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի դեմ, սոցիալական հարթակների իր էջերում գրառումներ է կատարել այդ մասին, ինչն էլ դարձել է երկրորդ հայցադիմումի հիմք։

Роберт Кочарян подал новый иск против Алена Симоняна
Второй президент Республики Роберт Кочарян подал новый иск против спикера Национального собрания Алена Симоняна с требованием опровергнуть ложные сведения, порочащие его честь и достоинство, и публично извиниться, сообщает «Этк».
Это уже второй иск Роберта Кочаряна к Алену Симоняну за последний месяц, и можно сказать, что он является продолжением предыдущего.
Спикер парламента, узнав о первом иске в свой адрес и в адрес премьер-министра Николы Пашиняна, разместил в социальных сетях публикации на эту тему, что и стало основанием для второго иска.