«Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանը 2 ամսով կալանավորվեց. Փաստաբան (Տեսանյութ)
«Սթրայքբոլ» խաղի սիրահար լինելու համար ՀՅԴ ՀԵՄ անդամ 18-ամյա Անդրանիկ Չամիչյանը 2 ամսով կալանավորվեց, լրագրողներին ասաց փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը։
Նա ասաց, որ Անդրանիկն առողջական խնդիրներ ունի. քննիչը առաջարկել էր արգելել տեսակցությունները, բայց դատարանը, հաշվի առնելով առողջական խնդիրները, թույլատրել է, որ ծնողները կարողանան տեսակցել որդուն։
18-ամյա տղային իրավապահները մեղադրում են, իբր, ահաբեկչության նախապատրաստման մեջ։
Հիշեցնենք՝ երեկ խուզարկություններ են իրականացվել ՀՅԴ անդամների բնակարաններում, այդ թվում՝ ԱԺ պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի աշխատակազմի ղեկավար Վահագն Մաթինյանի, «Եղվարդ» խոշորացված համայնքի ավագանու անդամ, ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական միության Կենտրոնական վարչության նախագահ Գևորգ Մուրադյանի տներում։
Ձերբակալվել է յոթ անձ, այդ թվում՝ Գեղամ Մանուկյանի որդին՝ Տարոն Մանուկյանը, ՀՅԴ Երևանի Քաղաքային կոմիտեի անդամ Արսեն Մարտոյանը։

18-летнего Андраника Чамичяна арестовали на два месяца только за то, что он любитель игры «Страйкбол» — адвокат
18-летний член молодежного крыла АРФ Дашнакцутюн Андраник Чамичян арестован на два месяца за увлечение игрой «Страйкбол», сообщил адвокат Рубен Меликян.
По словам адвоката, у Андраника имеются проблемы со здоровьем. Следователь ходатайствовал о запрете на свидания, однако суд, учитывая состояние здоровья, разрешил родителям посещать сына.
Чамичяну предъявлено обвинение в подготовке теракта.
Напомним, что накануне были проведены обыски в домах ряда членов АРФ Дашнакцутюн, в том числе депутата парламента Гегама Манукяна, руководителя аппарата Верховного органа партии в Армении Вагагна Матиняна, а также главы молодежного крыла партии и члена Совета старейшин укрупнённой общины Ехвард Геворга Мурадяна.
Были задержаны семь человек, среди них — Тарон Манукян, сын депутата Гегама Манукяна, и Арсен Мартоян, член ереванского городского комитета АРФД.