ՀԷՑ-ն ավելի շատ ճանապարհածածկ վերականգնել է, քան քանդել. խորհրդակցություն՝ քաղաքապետարանում
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած գործակարգավորական նիստի ընթացքում ՀԷՑ-ը ներկայացրել է հաշվետվություն վերջին երկշաբաթյակի կատարված աշխատանքների վերաբերյալ։
Ըստ ներկայացված տվյալների՝ նշված ժամանակահատվածում պլանային ժամկետների խախտումներ չեն արձանագրվել։ Եղել է 21 վթարային և 18 պլանային անջատում։ Էլեկտրամատակարարման տատանումների վերաբերյալ բողոքներ կամ գրանցումներ չեն եղել։
Անդրադառնալով ասֆալտբետոնե ծածկույթի վերականգնման աշխատանքներին՝ ՀԷՑ-ից հայտնել են, որ հաշվետու փուլում քանդվել է 156 մ² ճանապարհածածկ, վերականգնվել՝ 160 մ²։

"Электрические сети Армении" восстановили больше дорожного покрытия, чем повредили: совещание в мэрии
На административном совещании, состоявшемся в мэрии Еревана, представители компании "Электрические сети Армении" ( «ЭСА») представили отчет о проделанной работе за последние две недели.
Согласно предоставленным данным, за отчетный период нарушений сроков по плановым работам зафиксировано не было. Было проведено 21 аварийное и 18 плановых отключений. Жалоб или официальных обращений по поводу перебоев с электроснабжением не поступало.
Что касается восстановления асфальтобетонного покрытия, в компании сообщили, что за отчетный период было вскрыто 156 м² дорожного полотна, при этом восстановлено 160 м².