Հարաբերություններն ապագայում կշարունակեն ավելի զարգանալ. ՄԹ դեսպանը՝ Գրիգորյանին
«Ընդունել եմ Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
«Շնորհակալություն եմ հայտնել դեսպանին պաշտոնավարման ընթացքում երկու բարեկամ երկրների միջև հարաբերությունների զարգացմանն ուղղված ջանքերի ու տարբեր ոլորտներում համագործակցության խորացման աշխատանքներում ունեցած ներդրման համար՝ մաղթելով նորանոր հաջողություններ:
Դեսպան Գալագերը շնորհակալություն է հայտնել ԱԽ քարտուղարին իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար՝ համոզմունք հայտնելով, որ ՀՀ-ՄԹ հարաբերություններն ապագայում կշարունակեն ավելի զարգանալ։

Секретарь Совета безопасности Армении принял посла Великобритании
Секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян 16 июля принял чрезвычайного и полномочного посла Великобритании в РА Джона Галлахера по случаю завершения его дипломатической миссии.
Как сообщает аппарат Совета безопасности Армении, Армен Григорян поблагодарил посла за усилия по развитию отношений между двумя дружественными странами и вклад в углубление сотрудничества в различных областях в период его пребывания в должности, пожелав ему новых успехов.
Джон Галлахер поблагодарил секретаря Совета безопасности за поддержку, оказанную в ходе его миссии, выразив уверенность в дальнейшем развитии армяно-британских отношений.