Դատախազությունը հետ է պահանջում Երևանում Արցախի մշտական ներկայացուցչության շենքը
Գլխավոր դատախազությունը հուլիսի 15-ին Կադաստրի կոմիտեի դեմ հայց է ներկայացրել վարչական դատարան՝ պահանջելով անվավեր ճանաչել Երևանում ԼՂ կառավարության սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը, ասել է թե՝ դատախազությունը հետ է պահանջում Երևանում Արցախի մշտական ներկայացուցչության շենքը։
«Դատախազությունը պահանջում է Երևան, Արաբկիր համայնք, Ն. Զարյան փողոց թիվ 17Ա հասցեում գտնվող շինության նկատմամբ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարության սեփականության իրավունքի պետական գրանցումը անվավեր ճանաչել»,-տեղեկանում ենք դատական ակտերի գրանցման միասնական համակարգից։

Прокуратура требует вернуть здание Постоянного представительства Арцаха в Ереване
15 июля Генеральная прокуратура подала иск против Комитета кадастра в Административный суд с требованием признать недействительной государственную регистрацию права собственности правительства Нагорного Карабаха на здание в Ереване. По сути, прокуратура добивается возврата здания Постоянного представительства Арцаха.
«Прокуратура требует признать недействительной государственную регистрацию права собственности правительства Нагорно-Карабахской Республики на здание, расположенное по адресу: г. Ереван, административный район Арабкир, ул. Н. Заряна, 17А», — говорится в Единой системе учёта судебных актов.