ԶՈՒ ԳՇ պետը Գերմանիայում է՝ մասնակցելու Եվրոպայի ցամաքային զորքերի հրամանատարության համաժողովին
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը՝ Եվրոպայի ցամաքային զորքերի հրամանատարության համաժողովին մասնակցելու համար: Այս մասին հայտնում են ՊՆ-ից:
Համաժողովի շրջանակում ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Պիեռ Շիլլի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի զինված ուժերի համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը նաև մի շարք ոչ պաշտոնական հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ և եվրոպական բանակների ցամաքային զորքերի բարձրաստիճան զինվորականների հետ:

Начальник Генерального штаба ВС Армении находится в Гермении
По приглашению Европейского командования США, с 14 июля в Федеративной Республике Германия находится первый заместитель министра обороны Республики РА, начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян для участия в конференции командования сухопутных войск Европы, об этом сообщает пресс-служба МО Армении.
В рамках конференции начальник Генштаба ВС Эдвард Асрян провел рабочую встречу с командующим сухопутными войсками Франции, генералом Пьером Шиллем. В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества вооруженных сил Армении и Франции.
Генерал-лейтенант Эдвард Асрян также провел ряд неофициальных встреч с высокопоставленными военными сухопутных войск США и европейских армий.