Սուրեն Պապիկյանը ՄԹ դեսպանի հետ քննարկել է տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր
Հուլիսի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գալագերին՝ Հայաստանում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ. հայտնում են ՊՆ-ից։
Նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին համատեղ աշխատանքի, ինչպես նաև պաշտպանության բնագավառում ՀՀ ու ՄԹ համագործակցության շրջանակում ունեցած ձեռքբերումների համար։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում ՀՀ-ՄԹ գործակցությանը և միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Сурен Папикян обсудил с послом Соединенного Королевства ряд вопросов региональной безопасности
17 июля министр обороны Республики Армения Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенного Королевства в Республике Армения Джона Галлахера в связи с завершением его дипломатической миссии в Армении.
Министр поблагодарил посла за совместную работу, а также за достижения, достигнутые в рамках сотрудничества между Арменией и Великобританией в сфере обороны.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества Армения-Великобритания в сфере обороны, а также международной и региональной безопасности.